Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.
вівторок, 18 жовтня 2022 р.
Година спілкування "Людина - не товар
Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми.
З початку 2022 року в Україні зафіксували 77 випадків торгівлі людьми. Серед них було 26 фактів сексуальної експлуатації та 28 — трудової експлуатації.
З метою обізнаності учнів щодо даної проблеми соціальним педагогом Шкворець Л.Д. було проведено онлайн годину спілкування "Людина - не товар!" для учнів 9-х класів.
Під час заходу було розглянуто проблеми сьогодення, спричинені військовою агресією Росії, зокрема, небезпеку ризиків торгівлі людьми, з якими можуть стикатися жінки та діти, що змушені покинути Україну та прямують до сусідніх країн та українці, які залишилися на окупованих територіях.
В ході спілкування соціальний педагог розкрила правове значення терміну "торгівля людьми", ознайомила учнів з формами та етапами цього кримінального злочину.
Старшокласники, в ході інтерактивного опитування, висловили свої думки щодо можливості їх потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та обговорили небезпечні наслідки, пройшли тест "Сучасне рабство#Торгівля людьми".
Переглянули соціальний відеоролик "Зупини торгівлю людьми"
Соціальний педагог порадила старшокласникам бути обачними і безпечними та дотримуватися правил безпеки.
1. Не віддавайте паспорт та інші документи волонтерам, зробіть копії.
2. Приєднайтеся до групи інших, не їдьте нікуди самостійно.
3. Напишіть дітям на руці їхнє ім’я та прізвище і контакти близьких (себе та інших людей). Покладіть папірці з такими ж даними у кишені та багаж дитини.
4. Повідомляйте близьким, куди саме ви їдете.
5. Передавайте рідним номери машини та імена людей, з якими хочете кудись поїхати (наприклад, волонтерів, що зголосилися вас підвезти).
6. За можливості придбайте роумінг, тримайте зв’язок із рідними з-за кордону, поширюйте свою геолокацію з ними.
Будьте обережні. Все буде добре!
14 жовтня - День Захисника Вітчизни
День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.
субота, 15 жовтня 2022 р.
14.10.2022 НаУрок - конкурс «Захисники та захисниці України»
Учитель інформатики Олефіренко Наталія Михайлівна за завданням виховної служби ліцею використала реєстрацію учнів з інформатики на платформі НаУрок і запросила учнів своєї підгрупи взяти участь у Всеукраїнському конкурсі «Захисники та захисниці України», який присвячений Дню захисників і захисниць України 14 жовтня.
Найкращі результати: отримали Диплом ІІІ ступеня Ковиряга Наталія.
ПРО КОНКУРС
Новий конкурс, присвячений Дню захисників і захисниць України, — це вдячність мільйонам наших героїв, які захищали та продовжують захищати рідну землю від ворожих атак.
Конкурс буде пізнавальним кожному та кожній, хто цікавиться історією України, й хоче доповнити свої знання про звитягу захисників доби Київської держави та українських козаків, подвиги українців і українок в часи Другої світової війни та ключові події Російсько-української війни.
понеділок, 3 жовтня 2022 р.
День пам'яті жертв у Бабиному Яру
29–30 вересня вшановуємо 81-ші роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29–30 вересня 1941року).
Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках.
Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, “саботажники”, порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.
Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру стала символом “Голокосту від куль” і нацистської політики масового знищення людей.
Нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші “бабині яри” – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв.
Пам'ятаємо!
Підписатися на:
Дописи (Atom)