Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми.
З початку 2022 року в Україні зафіксували 77 випадків торгівлі людьми. Серед них було 26 фактів сексуальної експлуатації та 28 — трудової експлуатації.
З метою обізнаності учнів щодо даної проблеми соціальним педагогом Шкворець Л.Д. було проведено онлайн годину спілкування "Людина - не товар!" для учнів 9-х класів.
Під час заходу було розглянуто проблеми сьогодення, спричинені військовою агресією Росії, зокрема, небезпеку ризиків торгівлі людьми, з якими можуть стикатися жінки та діти, що змушені покинути Україну та прямують до сусідніх країн та українці, які залишилися на окупованих територіях.
В ході спілкування соціальний педагог розкрила правове значення терміну "торгівля людьми", ознайомила учнів з формами та етапами цього кримінального злочину.
Старшокласники, в ході інтерактивного опитування, висловили свої думки щодо можливості їх потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та обговорили небезпечні наслідки, пройшли тест "Сучасне рабство#Торгівля людьми".
Соціальний педагог порадила старшокласникам бути обачними і безпечними та дотримуватися правил безпеки.
1. Не віддавайте паспорт та інші документи волонтерам, зробіть копії.
2. Приєднайтеся до групи інших, не їдьте нікуди самостійно.
3. Напишіть дітям на руці їхнє ім’я та прізвище і контакти близьких (себе та інших людей). Покладіть папірці з такими ж даними у кишені та багаж дитини.
4. Повідомляйте близьким, куди саме ви їдете.
5. Передавайте рідним номери машини та імена людей, з якими хочете кудись поїхати (наприклад, волонтерів, що зголосилися вас підвезти).
6. За можливості придбайте роумінг, тримайте зв’язок із рідними з-за кордону, поширюйте свою геолокацію з ними.
Будьте обережні. Все буде добре!